Dit project, dat in samenwerking met de gemeente Deventer tot stand is gekomen, bestaat sinds 2005. Aanleiding was dat veel burgers geen gebruik maakten van de financiële regelingen waar ze recht op hadden. Men is samen met mensen uit de doelgroep op zoek gegaan hoe dit verbeterd kon worden. Van daaruit is dit project tot stand gekomen.
Doel van het
project is enerzijds het sociale isolement waar mensen in zitten
doorbreken en binding terugbrengen in de samenleving en
anderzijds gebruik van de financiële regeling stimuleren. Het
project is voor alle burgers in Deventer, dus van rijk tot arm. Het
project wordt gedraaid door de zogenaamde ambassadeurs. Dat zijn
mensen uit diverse doelgroepen die ieder een eigen project onder
zich hebben. Dat kan wandelen met ouderen zijn, maar ook een
mogelijkheid om kleren te maken, creatief bezig te zijn. Ook
organiseert men enkele grote evenementen in Deventer.
Het gezellige pand is laagdrempelig waardoor mensen makkelijk binnen kunnen komen voor een kop koffie. Men kan aangeven wat men graag wil doen. Mensen komen weer in hun kracht vaak na jaren alleen maar thuis te hebben gezeten. De kracht van het project zelf is dat het gedraaid wordt door deze ervaringsdeskundigen en dat talenten, die mensen hebben, gekoppeld worden en verbonden worden met andere organisaties.
Een project dat voor de delegatie van de gemeenteraad inzicht heeft gegeven hoe belangrijk het is om mensen een kans te geven hun talenten in te zetten.
