Translate

Use Google to translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Terug naar het overzicht

Meester Hendrik Willem Heuvelstichting ontvangt Koninklijke Erepenning

Locoburgemeester Olthof reikte woensdag 5 augustus 2026 een Koninklijke Erepenning uit aan de Meester Hendrik Willem Heuvelstichting. De uitreiking vond plaats tijdens de jubileumreceptie in het Museum De Lebbenbrugge aan de Lebbenbruggedijk 25 in Borculo.

De geschiedenis van de Meester Hendrik Willem Heuvelstichting

De Meester Hendrik Willem Heuvelstichting werd op 5 augustus 1926 opgericht. Het doel was om een oude Saksische boerenhoeve aan te kopen, waarin het boerenleven van vroeger, tot in lengte van jaren aan de daarna komende generaties kon worden getoond. Dit was de vurige wens van meester Heuvel, schoolhoofd in Gelselaar en later in Borculo.Pas in 1931 lukte het de stichting om de eeuwenoude boerderij De Lebbenbrugge in Borculo aan te kopen. Na een restauratie van drie jaar kon De Lebbenbrugge op 5 augustus 1935 als boerderijmuseum in gebruik worden genomen.

De Lebbenbrugge is een bijzonder gebouw, in een bijzondere bouwstijl en uniek gelegen aan een oude Hessenweg, een handelsroute vanuit Duitsland naar de Hanzesteden. Verder was het ooit het jachthuis voor de Heren van Borculo, eigenaren van het Hof in Borculo, die in de omgeving hun jachtterrein hadden. De Lebbenbrugge was ooit het eerste ‘postkantoor’ voor de wijde omgeving.

Verdere ontwikkelingen door de Meester Hendrik Willem Heuvelstichting

Het museum is uitgebreid met een bezoekerscentrum met onder andere een tentoonstellingsruimte. De stichting organiseert diverse activiteiten, zoals het dookrollen, de Winterdag en rondleidingen voor basisschoolleerlingen van groep 7. Ook een kunstenaarsgroep organiseert activiteiten op het terrein van het museum.