Onderzoek naar wilde bijen: 12 bijenhotels geplaatst
Op twaalf verschillende locaties zijn bijenhotels geplaatst. We werken hiervoor samen met BeeGrateful, een organisatie die zich inzet voor meer biodiversiteit. Zij onderzoeken drie jaar lang hoe het gaat met de wilde bijen. De bijenhotels hangen aan (lantaarn)palen. Wilde bijen vinden daar een veilige plek om te nestelen en rusten.
Handje helpen
Wethouder biodiversiteit Hans van der Noordt is tevreden. “Met dit project zetten we een stap naar een betere leefomgeving. Het gaat namelijk niet goed met de bijen in Nederland. Daarom helpen we de bestuivers een handje en vergroten we onze kennis. Zo doen we iets goeds voor de natuur én leren we hoe we de bijenstand kunnen verbeteren.”
Waarom is dit belangrijk?
Wilde bijen zijn ongevaarlijk en zorgen ervoor dat de natuur blijft bloeien. Meer dan 350 wilde bijensoorten helpen bij de bestuiving van 80% van onze natuur. Ruim de helft van de soorten dreigt te verdwijnen. Door meer bebouwing verdwijnen nest- en schuilplekken, waardoor hun leefgebied steeds kleiner wordt.
Onderzoek
We onderzoeken de komende drie jaren hiermee ook de biodiversiteit in onze gemeente. Wilde bijen laten zien hoe gezond de natuur is. Zo krijgen we een duidelijk beeld van onze omgeving. BeeGrateful verzamelt alle gegevens en maakt een rapport. Dit rapport helpt ons bij het maken van beleid.
