Paasvuur organiseren? Regel op tijd uw vergunning én melding
Zoals ieder jaar gaan er rond Pasen in de Achterhoek weer tientallen grote en kleine paasvuren aan. Dit brengt dorpen, buurtschappen en verenigingen bij elkaar en vormt voor veel inwoners een gezellig begin van het voorjaar. Als u een paasvuur organiseert, moet u daarvoor een vergunning aanvragen bij de Omgevingsdienst Achterhoek (ODA) en het paasvuur ook melden bij de gemeente. Hoe dit werkt, leest u hier.
Vraag uiterlijk 1 december 2026 uw vergunning aan bij de ODA
Aanvragen kan via www.odachterhoek.nl. Op deze website vindt u een handige uitleg over het aanvragen en alle regels bij elkaar.
Meld uw paasvuur ook bij de gemeente
Naast het aanvragen van de vergunning meldt u uw paasvuur ook bij de gemeente. Doe dit uiterlijk op 1 maart 2027. Na uw melding beoordelen we met de brandweer de locatie. Daarna laten we weten of het paasvuur daar mogelijk is.
Lever op tijd een AERIUS-berekening aan
Ook dit jaar vraagt de provincie om een AERIUS-berekening. Daarmee toont u aan dat het paasvuur geen extra stikstof veroorzaakt in Natura 2000-gebieden. U mag een berekening uit eerdere jaren gebruiken. Werk deze wel bij met de gegevens voor 2027. Zorg dat de provincie uw AERIUS-berekening uiterlijk 1 februari 2027 ontvangt.
